Návštěva obce Kamenný Újezd a beseda se starostou

Již milou tradicí v rámci výuky na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, se stala návštěva obce Kamenný Újezd. Studenti Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky mohli již počtvrté živě diskutovat se starostou obce Františkem Ondřichem.

 

Studenti předmětu Veřejná správa a regionální rozvoj vedeného PhDr. Mirkou Kubatovou Pitrovou, Ph.D. jsou orientováni zejména na německý sektor. Zajímala je proto velmi zahraniční spolupráce obce se Švýcarskem. Naopak studenty udivilo, že obec vzdálena jen několik desítek kilometrů od hranic s Rakouskem s žádnou rakouskou obcí partnerství navázáno nemá.

Starosta obce by byl příští rok v úřadu již čtvrt století, proto mohla být diskutována řada témat a problematik a zmíněn i historický kontext a vývoj obce od roku 1989 dodnes. V příštím funkčním období již starosta kandidovat nebude a odchází do zaslouženého důchodu.

Za spolupráci s dosavadním vedením obce Kamenný Újezd chce FF JU poděkovat. Konfrontace studentů s praxí a setkávání s významnými osobnostmi jihočeského regionu je pro vzdělávací proces vysokoškolských studentů nezbytností.